Текстура імплантів TM Motiva. Безпека – на поверхні.

Текстура имплантов Motiva

 

Чому такою важливою є характеристика поверхні імпланта? Відповідь проста. Адже поверхня імпланта – це та його частина, яка безпосередньо контактує з організмом. Саме від текстури багато в чому залежить те, як буде реагувати клітинний імунітет вже з перших хвилин появи імпланта всередині організму. Звичайно ж, для сприятливого перебігу в ранньому післяопераційному періоді також дуже важлива малотравматична, обережна техніка хірурга, рівень стерильності операційного поля і дотримання всіх норм і правил проведення операції.

 

Існує кілька класифікацій поверхні імплантів. Загальноприйнятою вважається класифікація міжнародної організації зі стандартизації ISO. Згідно з цією класифікацією всі існуючі грудні імпланти діляться на імпланти з гладкою текстурою поверхні (відсутність текстури як такої або висота точок на поверхні імпланта не більше 10 мікрон), мікро- (більше 10 і до 50 мікрон включно) і макротекстури (більше 50 мікрон ).

 

Всі імпланти Motiva мають висоту точки текстури поверхні 3,09 мікрони, тому за класифікацією ISO відносяться до імплантів з гладкою поверхнею. Кількість точок – 49000 на 1 квадратний сантиметр. Текстура Smooth Silk від Motiva створена завдяки детальному вивченню реакції тканин на імплант на мікроскопічному рівні. Завдяки довгим плідним пошукам була створена максимально біосумісна оболонка імпланта, яка не викликає зайвої активації місцевого імунітету організму і допомагає уникнути ускладнень.

 

Оболонка з поверхнею Smooth Silk запатентована і не може бути використана іншими виробниками. Формується така поверхня на 3D матриці шляхом нанесення еластомеру і надійно фіксується в процесі вулканізації. У виробництві не використовуються цукор, сіль, сліди яких могли б залишитися на поверхні імпланта. Це дуже важливо.

 

Як і всі гладкі імпланти, імпланти Motiva не призводять до ризику скупчення рідини навколо імпланта (сероми) у віддалених періодах після операції (більше року). Також неможливе утворення подвійної капсули. Саме сероми (які іноді протікають непомітно) і подвійні капсули зустрічаються у випадках з текстурованими імплантами і можуть згодом призвести до найбільш поширеної проблеми імплантів – контрактури. Головною проблемою мікротекстурованих імплантів у ранньому післяопераційному періоді є більша кількість бактерій, яке осідає на поверхні імпланта, у віддалених періодах – хронічний запальний процес, обумовлений впливом частинок текстури поверхні на тканини імпланта з залученням лімфоцитів, в тому числі з активацією Т-лімфоцитів.

 

Класичні гладкі імпланти, які позбавлені текстури як такої і мають лише випадкові нерівності в межах 1 мікрона (глянцеві на вигляд), також досить часто призводять до контрактури, але патогенез контрактури у випадку з гладкими імплантами проходить по-іншому і починається, як правило, в більш ранні періоди. Уже в перші 3 тижні після імплантації клітини першої лінії імунного захисту – макрофаги – активно і у великих кількостях скупчуються на поверхні класичного гладкого імпланта. Це є пусковим механізмом до утворення фіброзної капсули, яка найчастіше схильна до ризику розвитку контрактури.

 

У порівнянні з класичними гладкими імплантами, на поверхні Smooth Silk імплантів Motiva в ранньому післяопераційному періоді спостерігається на 85% менше макрофагів, тому капсула, яка утворюється в ранньому післяопераційному періоді і згодом роками оточує імплант,  досить тонка, має здоровий рожевий колір та позбавлена ​​фіброзу.

 

Безумовно, іноді зовнішні, інтраопераційні фактори або особливі стани патології імунітету пацієнтки можуть спровокувати розвиток контрактури і з імплантами Motiva. І все ж у випадку з Motiva ці ризики незрівнянно малі в порівнянні з імплантами іншої текстури (75 підтверджених випадків контрактури 3-4 ступеня за Бейкером на майже 600 000 імплантів протягом 8 років). І при цьому – ніяких подвійних капсул і пізніх сером.

 

Поверхня імплантів Motiva для імунітету жінки можна образно порівняти з ніжною і дуже приємною газонною травою в теплу погоду, на якій так приємно відпочити.

 

Операція по корекції форми грудей сама по собі – це невелика травма. Тому для швидкої і успішної реабілітації потрібен максимально біосумісний імплант, який не буде дратувати тканини, провокуючи імунну відповідь, і буде максимально безпечним в подальшому.