Проінформованість про рак молочної залози

Фото - Проінформованість про рак молочної залози

У кожної восьмої мешканки США діагностований рак молочної залози, і рівень захворюваності на цю недугу продовжує зростати.

Проблема посилюється тим, що безліч жінок дізнаються про хворобу лише на пізніх стадіях, коли боротися з нею дуже важко. Для того, щоб почати лікувати рак вчасно, рекомендується раз на місяць проводити самообстеження молочних залоз і раз на рік – мамографію. Чим же відрізняється ситуація у жінок, які вставили собі грудні імплантати?

На думку багатьох лікарів, і, незважаючи на викривлене сприйняття, виконати самообстеження грудей із грудними імплантатами навіть простіше, тому що імплантат виштовхує груди вперед, і ущільнення або будь-які інші зміни в грудях стають більш помітними та відчутними.

Самообстеження грудей, незалежно від наявності імплантатів, буде виглядати наступним чином:

Крок 1: Перед дзеркалом:

  • Випряміться, опустіть плечі, руки покладіть на талію або на стегна.
  • Огляньте груди на предмет зміни кольору, розміру або форми. Також перевірте соски стосовно будь-яких змін форми або виділень.
  • Підніміть руки над головою і огляньте груди ще раз.
  • Якщо ви помітили будь-які зміни, зверніться до лікаря.

Крок 2: Лежачи:

  • Ляжте на спину і обмацайте праві груди лівою рукою, поклавши при цьому праву руку під голову. Перевірте, чи немає в грудях ущільнень. Потім повторіть процедуру з іншими грудьми.
  • Потрібно обмацати груди повністю – зверху до низу, від однієї сторони до іншої, в тому числі соски.

Якщо ви помітили будь-які зміни, зверніться до лікаря.

Крок 3: В душі:

  • Це, фактично, така ж процедура, що проводиться під час 2-го кроку, але її потрібно виконати, стоячи в душі. Вода дозволяє швидше відчути зміни в грудях, оскільки шкіра стає більш слизькою.

Знову ж таки, якщо ви відчуєте щось незвичайне, зверніться до свого лікаря.

Окрім того, лікарі наполягають на щорічному проведенні мамографії. При наявності грудних імплантатів, ця процедура трохи відрізняється від звичної, оскільки лікар повинен зробити знімок під дещо іншим кутом, щоб повністю візуалізувати тканини молочної залози.

Ця рекомендація стосується діагностичної, а не скринінгової мамографії, за допомогою якої неможливо достатнім чином візуалізувати збільшені груди. Мамографію необхідно проводити щороку, починаючи з 40 років. Жінкам із підвищеним ризиком розвитку раку грудей, можливо, буде потрібно проходити скринінг раніше й частіше. У жінок віком від 30 до 39 років, із симптомами можливого раку молочної залози, УЗД дозволяє виявити рак точніше, ніж мамографія.

Не нехтуйте заходами раннього виявлення захворювання, адже вони можуть врятувати ваше життя.