Проінформованість про рак молочної залози

Фото - Проінформованість про рак молочної залози

Рак молочної залози: як виявити перші ознаки та запобігти утворенню

Онкологічне захворювання грудей - це коварна хвороба, яка на ранній стадії може ніяк себе не проявляти. Але тільки на початкових етапах ії розвитку можливе ефективне лікування, що дає практично 95%-й результат припинення розвитку і забезпечення здоров’я. На пізніх строках, коли пухлина досягає великих розмірів і починають виникати метастази, лікування стає дуже складним, а в більшості випадків потребується повне або часткове видалення грудної залози. Тому дуже важливо розпізнати рак молочної залози на самому початку його утворення, ще до появи першого симптому, для чого треба проходити регулярне обстеження у маммолога, а також вміти самостійно виявляти підозри на виникнення небезпечного для здоров’я і життя новоутворення, що розташовується в області бюсту.

Жінки, які помітили на дотик підозрілі пухлини на молочній залозі, обов’язково повинні звернутися до лікаря. На жаль, багато пацієнток бояться діагнозу і відкладають візит до маммолога, доки негативні симптоми не стають яскраво вираженими, а хвороба почає прогресувати у швидкій формі. Лікарі попереджають, що починати лікування потрібно чим раніше, щоб досягти максимального результату, інакше хвороба буде безперешкодно розвиватися та прогресувати, завдаючи загрозу не тільки здоров’ю, але й життю.

Як з'являється та визначається рак молочної залози за першою ознакою, чим проявляються тривожні симптоми, в скільки років може бути виявленний і які дії для попередження є еффективними? Про ці моменти поговоримо в даній статті.

Що викликає рак молочної залози, чому він виникає і як проявляється

Від чого розвивається та звідки береться рак молочної залози? На даний момент причини цієї хвороби до кінця не досліджені, але є виявлені деякі фактори ризику. Ось що провокує рак молочної залози:

  • найчастіше ракові клітини утворюються за генетичними наслідками, якщо у когось в родині були онкологічні захворювання, особливо - діагностовані в ранньому віці. Вирогідність захворіти такою хворобою, як рак молочної залози, у таких жінок завищена, але це лише означає, що хвороба може бути, але не обов’язково з’являється;
  • раннє статеве созрівання і пізня менопауза;
  • рак може виникати частіше у жінок, які регулярно приймають протизаплідні засоби;
  • застаріла гематома та травма грудей також іноді викликає провокування раку;
  • в групі ризику й ті, в кого вже розвивався рак інших органів;
  • ракові клітини також частіше виявлялися у людей хворих на цукровий діабет, гіпертонію, ожиріння;
  • провокувати онкологію можуть пізні перші роди та не вигодовування грудьми.

Постійні стреси, фізична пасивність, переїдання також можуть стати факторами, що провокують хворобу, і дати поштовх негативним новоутворенням, через що виникає рак молочної залози. Викликати онкологію молочної залози можа і надмірним перебуванням під ультрафіолетом, тому треба уникати засмагання топлес.

Області, де утворюється рак молочної залози, мають візуальні і тактильні ознаки в залежності від стадії хвороби. Рак може спочатку ніяк не проявляти себе, але по мірі того, як буде розвиватися ріст пухлини, виникають окремі симптоми - набряки, зміна кольору і структури шкіри грудей, втягування сосків. Навіть якщо болі не виникають, це не причина для ігнорування, бо на першій порі больові відчуття не виявляються. Декілька років людина зовсім може не підозрювати, що в неї надмірно розвиваються онкологічні клітини і починають утворюватися пухлини, викликаючи початок небезпечного захворювання.

Зі скількох років може бути рак молочної залози і як швидко розвивається

Жінки часто задають питання, зі скількох років буває рак молочної залози і з якою швидкістю розвивається хвороба? Найчастіше хвороба діагностується у жінок віком від 40-45 років, але і в більш молодому віці визначається утворення ракових клітин. Багато залежить від спадковості та імунитету.

Ракові клінини не звідки не беруться, вони постійно є в організмі, але на якомусь етапі в збалансованій системі бувають збої, що приводять до неконтрольованого росту онко-клітин, які утворюють злоякісні пухлини та викликають появу метастазів.

Ще одне питання, яке турбує, скільки років розвивається рак молочної залози? В перші місяці ракові клітини зазвичай зростають повільно і хвороба може ніяк не проявлятися, а на подальших стадиях розростання раковых клітин молочних залоз може розвиватися дуже швидким темпом. Прогресування хвороби в більшості випадків - не надто швидке. Передраковий стан може починатися ще в молодому віці, а бути визначенним як хвороба років через 10. Отже, чим уважніше Ви будете відноситись до свого здоров’я, тим більше шансів уникнути негативних наслідків. Навіть якщо у вас виявлять захворювання - це не вирок, і хворобу можна успішно перемогти.

Як самостійно виявити підозри на рак молочної залози і чому не слід боятися візиту до лікаря

Перші ознаки, які є причиною для скорішого звернення до лікаря по підозрі, що утворюється рак молочної залози, може стати візуально деформована грудь, пухлина, яка чітко прощупується тактильно на дотик, а також набряк, який локалізується в районі лімфовузлів під пахвами. Також, зазвичай, ознакою, що з грудями щось негаразд, може стати зміна стану соска, виділення, зморшки шкіри на молочній залозі.

Перш за все, не впадайте в паніку і не робіть ніяких висновків самостійно, а довіртесь професіоналам. Адже симптоми, які супроводжують рак молочної залози, можуть бути викликані іншими причинами, а пухлина виявитися доброякісною і лікар порадить, чи треба ії видаляти, чи можна обійтись стаціонарним лікуванням. Будьте відповідальні перед особистим здоров’ям, бо якщо пухлина і виявиться доброякісною, невчасно почате лікування може призвести до ії переродження, і це є одним із провокуючих факторів того, як починається рак молочної залози.

Для того, щоб провести попереднє обстеження самостійно, треба візуально оглянути груди перед дзеркалом, а потім провести пальпацію в області обох грудей і під пахвами, в тому числі - з піднятою догори рукою. Але таке дослідження не дозволить визначити пухлину дуже маленького розміру. Крім того, вона може розташовуватися занадто глибоко, щоб її відчути. Визначення цього недугу треба проводити більш кваліфікованими методами. Як же розпізнать і виявити рак молочної залози на самій ранній стадії?

Як виявляється рак молочної залози на ранній стадії

Для цього потрібно періодично проходити УЗД. Сорок років - це вік, з якого жінкам показано починати щорічне маммографічне обстеження. Таким чином виявляють новоутворення розміром менш 5 мм, з якого починається зростання ракових клітин.

Починаючи з 20 років бажано проходити регулярне обстеження у лікаря-гінеколога та маммолога, які визначають можливість виникнення хвороби і призначають профілактичні засоби. Обстеження проводится комплексно в частинах, де зазвичай локалізується початкова стадія раку молочної залози - пухлини розташовуються в межах соска, ареоли, зовнішніх і внутрішніх квадрантах, а також у пахвових частинах груді. Якщо лікар виявить підозру на злоякісну пухлину, робиться додаткове обстеження, зокрема, біопсія. При підтвердженні діагнозу слід швидко починати лікування.

Методи лікування визначаються ступенем захворювання, на якому була виявлена пухлина. Лікування раннього етапу та на більш пізніх строках, коли хвороба розвивалася занадто довго, засоби та процедури дуже відрізняються складністю та результативністю.

Як попередити рак молочної залози та чи можна його уникнути

Знаючи достаньо про те, звідки з’являється рак молочної залози, де розташовується та що може викликати його провокування, можна лише нагадати, що хворобу легше попереджувати, ніж лікувати. Гарантованих рекомендацій для уникнення не існує, але зменшити фактори ризику можливо. Треба уникати чрезмірної засмаги, шкідливих звичок, вести активний спосіб життя, збалансовано харчуватися, а головне - уникати стресів і депресивних настроїв.

Імпланти не провокують рак

Ще одне питання, що турбує жінок - чи можуть імпланти сприяти появі раку та розвивати ріст пухлини, адже їх розташовують безпосередньо у молочних залозах? Це питання розвивала велика аудиторія лікарів, але вони дійшли висновку, що взагалі імпланти не впливають на розвиток захворювання. Тут повинна братись до уваги, насамперед, якість імплантів та кваліфіковано зроблена операція по їх встановленню.

Не бійтеся збільшувати та коригувати груди, якщо довірились досвідченому хірургу, а якість імплантів від Motiva, які розроблені за інноваційними технологіями, підтверждена міжнародними організаціями охорони здоров’я та повністю відповідає всім стандартам безпеки і ергономічності.

0
Replies
Share this entry
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Анатомические импланты приобрести по реальной стоимости на сайте Motiva с доставкой по Киеву и Украине. Напишите сотруднику по номеру: 380668507476 и он поможет разобраться Какой размер грудного имплантата выбрать? Рекомендуем увидеть Анатомические и круглые импланты фото на сайте Motiva