Анапластична крупноклітинна лімфома (BIA-ALCL).

Анапластична крупноклітинна лімфома (BIA-ALCL).

 

На ринку України досить широко представлені імпланти молочних залоз різних виробників. Перед тим, як вибрати грудні протези, потрібно обов’язково зважити всі «за» і «проти», щоб зупинитися на тому імпланті, який Вас влаштовує за всіма параметрами.

 

Дуже важливе питання для здоров’я кожної жінки, яка хоче збільшити груди – це питання безпеки імплантів, що стосується не тільки періоду реабілітації, а й віддалених прогнозів.

 

Грудні імпланти Мотива – це імпланти, при яких до цих пір не було випадків пізньої сероми, подвійної капсули і такого небезпечного для життя захворювання, як анапластична великоклітинна імплант – асоційована лімфома.

 

Лімфома – це тип раку, який впливає на імунну систему і лімфовузли. Після установки грудних імплантатів, існує (не підтверджене) припущення, що пацієнти схильні до дуже низького ризику розвитку рідкісного типу лімфоми, що зветься анапластичною великоклітинною лімфомою, пов’язаної з грудними імплантатами з текстурованою поверхнею, або BIA-ALCL. Це рідкісний вид раку, і в більшості випадків пацієнти від нього успішно виліковуються.

 

Великоклітинна лімфома, асоційована з імплантами – це вкрай рідкісне захворювання, при якому на більш пізніх стадіях в патологічний процес може бути залучена лімфатична система. На ранніх стадіях така лімфома є накопиченням патологічно зміненої рідини навколо імпланта, яка не виходить за межі капсули, в якій знаходиться імплант. Популярність текстурованих імплантатів зросла в 1990-х роках, а перший BIA-ALCL був зареєстрований в 1997 році.

 

Найбільше пацієнток з великоклітинною імплант – асоційованою лімфомою було виявлено в США, тому давайте на прикладі США розглянемо питання про це дуже рідкісне захворювання.

 

У 2011 році Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) виявило ймовірний зв’язок між грудними імплантатами і розвитком анапластичної великоклітинної лімфоми (ALCL).

 

У 2016 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала грудні імплантати окремою причиною ALCL.

 

Станом на 30 вересня 2017 року FDA отримало вцілому 414 звітів, що з’єднують грудні імплантати з BIA-ALCL. З цих 414 звітів:

 

 • 272 (з 414) MDR розкрили інформацію про тип поверхні імплантату.

 

З них 272:

 

 • 242 мали «текстуровану» поверхню імплантату.
 • 30 мали «гладеньку» поверхню імплантату (у цих випадках імплант з гладенькою поверхнею був встановлений вдруге, після імпланта, про текстуру поверхні якого немає інформації).
 • 413 (з 414) MDR розкрили інформацію про заповнення імплантату. З них 413:
 • 234 імплантатів були заповнені силіконовим гелем.
 • 179 імплантатів були заповнені фізіологічним розчином.

 

Щоб зрозуміти, наскільки рідко зустрічається таке захворювання, як великоклітинна імплант -асоційована лімфома – спочатку погляньте на цифри, що стосуються всіх грудних імплантатів. Потім уважно подивіться на ризик, що у жінки з грудними імплантатами розвинеться така патологія.

 

Важливо відзначити, що за станом на 2018 рік операція по збільшенню грудей залишається найпопулярнішою косметичною операцією в Сполучених Штатах – і так було з 2006 року.

 

Згідно з інформацією, зібраною Американським товариством пластичних хірургів (ASPS), тільки в США в період з 1998 по 2009 рік було проведено близько 4 мільйонів операцій по імплантації грудей.

 

За оцінками ASPS, тільки в 2016 році більше 290000 американських жінок отримали грудні імплантати. З них:

 

 • 111 210 операцій по імплантації були виконані пацієнтам у віці від 30 до 39 років.
 • 87 623 імплантації були виконані пацієнтам у віці від 40 до 54 років.
 • Пацієнтам у віці від 20 до 29 років було виконано 85 690 імплантацій.
 • У 2017 році кількість процедур по імплантації грудей в ASPS збільшилася на 3%, і імплантати отримали 300 378 жінок.
 • З цих 300 378 процедур імплантації силіконовий гель використовувався в 87%, а фізіологічний розчин – в 13%.

 

У всьому світі загальна кількість імплантатів грудей оцінюється від 5 до 10 мільйонів.

 

Незалежно від того, як ви дивитеся на це, ризик того, що у жінки розвинеться рак грудного імплантату, невеликий. Проте, знання ризиків життєво важливе, і якомога більш раннє виявлення раку – головний фактор успіху лікування. Ось подивіться на захворюваність і виживання BIA-ALCL.

 

ASPS і FDA стверджували, що рівень захворюваності BIA-ALCL дуже низький. Поточний ризик протягом життя оцінюється в діапазоні від 1 жінки з кожних 3817 з текстурованими грудними імплантатами до 1 жінки з кожних 30 000 жінок у випадку з імплантатами, які мають гладеньку поверхню.

 

Хоча звіти про те, коли розвивається BIA-ALCL, розрізняються, деякі факти очевидні:

 

 • Відповідно до звітів FDA про МЛС, 50 відсотків діагнозів BIA-ALCL виникли приблизно через 7-8 років після імплантації грудей.
 • Середній вік пацієнтів, яким встановили імплантати в косметичних цілях, склав 46 років.
 • Середній вік пацієнтів, яким було поставлено імплантати для реконструкції грудей, склав 57 років.
 • Загальний середній вік пацієнтів з діагнозом BIA-ALCL становив 51 рік.
 • У дослідженні 87 пацієнтів майже всі жінки з діагнозом BIA-ALCL мали рак на ранній стадії. У дослідженні повідомляється, що:
 • Від 83 до 84 відсотків мали стадію I (обмежена капсулою).
 • Від 10 до 16 відсотків мали стадію II (можливе поширення в область пахв).
 • Менш 7 відсотків мали IV стадію (рак поширився на інші частини тіла).
 • У тому ж дослідженні 87 пацієнтів з діагнозом BIA-ALCL загальна виживаність (OS) склала:
 • 94 відсотки через 3 роки.
 • 91 відсоток через 5 років.

 

Важливо пам’ятати, що великоклітинна імплант асоційована лімфома – це не тип раку грудей, для якого є окремі характеристики. Це – дуже рідкісний тип неходжкінської лімфоми, який розвивається в основному у жінок з текстурованими грудними імплантатами.

 

Якщо Ви вирішили збільшити груди, Київ – це місто, де Ви завжди знайдете свого хірурга. Грудні імпланти Motiva – це найширша лінійка імплантів з об’ємом від 105 до 1050 кубічних сантиметрів. І всі вони мають максимально біосумісну, безпечну для організму нанотекстуровану поверхню SilkSurface.

 

Пластика грудей в Україні може бути безпечною для Вашого здоров’я. Робіть правильний вибір!