Імплантати Motiva оснащені пристроєм RFID технології Q Inside™ Safety Technology, розмір якого становить 2,1 x 9 мм. Технологія Q Inside™ Safety Technology є додатковою функцією безпеки, яка поміщена в оболонку грудного імплантату. Пристрій RFID-M надає можливість швидкої ідентифікації унікального імплантату тільки за допомогою спеціально створеного для цієї мети запатентованого пристрою. Пристрій зчитує код імпланту після проведення ним над ділянкою грудей. Таким чином ми отримуємо надійні і точні паспортні дані кожного імпланту, технічну та гарантійну документацію.
Чіп з технологією Q Inside™ Safety Technology – це Ваша впевненість у цілості паспортної інформації імплантів.
Пристрій RFID містить спеціальну інтегральну мікросхему і феритовий сердечник з мідної антеною. Мікротранспондер запрограмирований за допомогою унікальної послідовності з 15-ти цифр.
Пристрій RFID містить спеціальну інтегральну мікросхему і феритовий сердечник з мідної антеною. Чіп укладений в герметичну біосумісним скляну трубку. Ця трубка розташована на задній внутрішній поверхні імплантату.
Для оцінки ефективності діагностики за допомогою МРТ, УЗД і мамографії у жінок з імплантами, що містять Q Inside Inside™ Safety Technology, рентгенологами Мейс, С. і Нельсоном, М.Т. (2019) було проведено дослідження під назвою «Вплив мікротранспондера Q Inside™ Safety Technology на традиційну візуалізацію молочних залоз» *.
Дослідження показало, що мікротранспондер не впливає на мамографічне дослідження та УЗД.
Незважаючи на артефакт, який створюється пристроєм RFID-M при МРТ, обидва рентгенолога, які брали участь в дослідженні, визнали, що методи МРТ можуть успішно застосовуватися у пацієнтів з імплантатами Motiva, що містять мікротранспондери технології Q Safety Technology із застосуванням способів зниження впливу артефактів на візуалізацію. У деяких випадках для більшої точності обстеження додатково до МРТ рекомендовано проводити УЗД.
Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – це дуже ефективний метод візуалізації для отримання даних про силіконових імплантатах завдяки високому просторовому вирішенню і контрасту між імплантатами і м’якими тканинами.Завдяки своїм характеристикам безпеки і ефективності, імплантати Motiva з технологією Q Inside® Safety Technology і без неї (також відомої як Qid™) були визнані безпечними для МРТ 1,5 і 3,0 Tesla (T).
СПОСОБИ ЗНИЖЕННЯ ВПЛИВУ АРТЕФАКТІВ, СПРИЧИНЕНИХ МІКРОТРАНСПОНДЕРОМ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ МРТ ДЛЯ ІМПЛАНТІВ MOTIVA З ТЕХНОЛОГІЄЮ Q INSIDE® SAFETY TECHNOLOGY
1. Стратегічний вибір імпульсної послідовності
Як правило, зображення, отримані за допомогою послідовностей, мають меншу кількість артефактів сприйнятливості в порівнянні із зображеннями, які отримані з використанням послідовностей градієнтного відлуння з очищенням, оскільки воно використовує 180-градусний імпульс перефокусування перед формуванням і вибіркою луна-сигналу, яке усуває дефазування, викликане сприйнятливістю.
2. Зменшення товщини зрізу до 1-2 мм.
Зменшення товщини зрізу зменшує обсяг вокселя і, отже, зменшує розмір артефактів сприйнятливості від металу.
3. Скорочення луна-часу
Скорочення луна-часу дає можливість скоротити дефазування. Воно має вирішальне значення для артефакту в послідовності. Ми рекомендуємо по максимуму використовувати короткий варіант луна-часу, щоб знизити вплив артефакту від металу.
4. Збільшення ширини смуги
Збільшення ширини смуги частот приймача (діапазон частот, зібраних на піксель) також збільшує інтенсивність градієнта частотного кодування.
Максимально можливе збільшення ширини смуги частот приймача відповідно до прийнятого співвідношення сигнал / шум при селекції і зчитуванні зрізів, зменшить розмір артефактів сприйнятливості від металу. Це також дає можливість скорочувати луна-час.
5. Оптимізація поля огляду (ПО)
Поле огляду визначається як розмір дво-або тривимірної області просторового кодування зображення. Чим менше ПО, тим вище дозвіл і менше розмір вокселя. Зменшення розміру вокселя (збільшення матриці / зменшення товщини зрізу) може зменшити внутрішньовоксельне дефазування, викликане магнітною сприйнятливістю.
6. Використання меншої потужності магніту: 1,5 T замість 3.0 T
Оскільки намагніченість пропорційна напруженості поля, артефакти сприйнятливості залежать від напруженості поля.
7. Використання послідовності STIR для придушення сигналу від жирової тканини
Візуалізація за допомогою послідовності інверсія-відновлення з коротким часом релаксації (STIR) використовує час релаксації жирової тканини T1 для досягнення придушення сигналу від жирової тканини. STIR є ефективним альтернативним методом придушення сигналу від жирової тканини і в меншій мірі залежить від однорідності основного магнітного поля.
STIR залежить від різниці в часі релаксації T1 жирової тканини і рідини, і не залежить від хімічного зсуву. Таким же чином, методи з використанням Dixon надають можливість адекватного придушення сигналу від жирової тканини навколо металевого компонента.
8. Застосування програмного забезпечення від постачальників МРТ для зниження впливу артефактів, при наявності
Великі постачальники МРТ також пропонують спеціально розроблені програмні технології, звані MARS (Послідовності усунення артефактів від металу), для мінімізації впливу металевих артефактів. Ці методи не є досить практичними, оскільки помітно розмивають зображення і значно збільшують час сканування.
9. Використання передових технологій, таких як зміна нахилу кута огляду (ЗНКО)
ЗНКО – це метод застосування додаткового градієнта під час зчитування сигналу вздовж напрямку вибору зрізу. Технічно це включає в себе застосування «компенсаторного градієнту» в процесі отримання зображень, виправляючи неоднорідні спотворення в локальному магнітному полі поблизу металевого пристрою.
Артефакти сприйнятливості зображення, пов’язані з присутністю металевих компонентів, є добре відомим типом артефактів, які виникають в результаті відмінностей магнітної сприйнятливості між феромагнітними властивостями речовин. Незважаючи на те, що вони не можуть бути повністю усунені, їх можна мінімізувати шляхом стратегічного вибору послідовностей імпульсів (коли це можливо) і використання оптимізованих параметрів послідовності.
* Сіна Мейс, Майкл Т. Нельсон
Відділ радіології, Університет Міннесоти, Міннесота, США
Мейс, С. і Нельсон, М.Т. (2019) Вплив мікротранспондера Q Inside ™ Safety Technology на традиційну візуалізацію молочних залоз, Open Journal of Medical Imaging, 9, 19 -31.
https://doi.org/10.4236/ojmi.2019.92002
Отримано: 02 квітня 2019 року
Прийнято: 27 квітня 2019 року
Опубліковано: 30 червня 2019 року
Авторське право збережено за авторами і Scientific Research Publishing Inc.
Ця стаття ліцензована відповідно до Ліцензії Creative Commons «Із зазначенням авторства» (CC BY 4.0).
http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
Відкритий доступ