Вибір пластичного хірурга – це завжди хвилююче. Кожному пацієнту хочеться більше дізнатися про фахівця, якому він чи вона довіряє своє життя та красу.
Отже, які основні критерії вибору пластичного хірурга?
«Сарафанне радіо»
Добре, якщо у Вашому оточенні є люди, які вже вдавалися до допомоги пластичного хірурга і залишилися задоволені результатом. Вони краще будь-якої реклами розкажуть, як все відбувалося, а найголовніше, на собі покажуть ефективність проведеного втручання.
Портфоліо
Звертайте увагу на те, щоб у лікаря були фото чи відео результатів саме таких пластичних операцій, яка потрібна саме вам. Наприклад, якщо ви хочете збільшити груди з використанням імплантів, то варто шукати хірурга, який працює саме в цій сфері, а не наприклад займається в основному ринопластикою і лише зрідка робить мамопластику.
Фото «до/після» – найкращий показник того, що хірург оперує часто, якісно та професійно. Зверніть увагу на те, чи не занадто відретушовані ці фото, адже результат повинен бути реальним.
Освіта та підвищення кваліфікації
Здається все просто, але тут та ж сама ситуація, що і з портфоліо – підвищення кваліфікації, практика, спеціалізації у лікаря також повинні бути в тій сфері, яку він береться оперувати.
Також на консультації ви можете попросити документи про освіту, наприклад сертифікат про спеціалізацію хірурга. Таке прохання пояснюється тим, що практикувати в пластичній хірургії можуть фахівці різних хірургічних напрямків: загальні хірурги, щелепно-лицьові, отоларингологи, офтальмологи, онкологи та деякі інші.
Технології в галузі пластичної хірургії постійно розвиваються. Тому лікар, що бажає «тримати руку на пульсі», продовжує навчатися все життя. Такий спеціаліст регулярно відвідує профільні конгреси, конференції, майстер-класи, під час яких підвищує свою кваліфікацію.
Досвід роботи
Для успішного результату важливий загальний стаж і значний досвід роботи пластичним хірургом. Кваліфікований пластичний хірург володіє цілим арсеналом операційних методик і зможе вибрати з них оптимальну для конкретного випадку, а також завдяки великому досвіду роботи зможе спрогнозувати результат операції точніше.
Клініка
Перед тим як вибрати пластичного хірурга, зверніть увагу також на медичний заклад, в якому проводитиметься операція. Варто звертати увагу не тільки на сучасний ремонт приміщення, але і на персонал. Колектив повинен бути злагодженим і привітним, а між пластичним хірургом, анестезіологом і медсестрами має бути повне розуміння і взаємодія.
Відгуки пацієнтів
Перечитуючи відгуки колишніх пацієнтів, будьте уважні, тому що в Інтернеті багато самореклами і антипіару, тому потрібно навчитися відрізняти справжні відгуки від фейкових. Не завжди варто довіряти інформації, розміщеній на сайті: деякі недобросовісні лікарі можуть використовувати «несправжні» відгуки, написані маркетологами.
Найголовніше – індивідуальна консультація.
І ось фінальна стадія пошуку – особиста зустріч з пластичним хірургом, якому ви віддали перевагу на основі аналізу отриманої інформації. Бажано відвідати декількох фахівців, все пізнається в порівнянні. Інтуїтивно ви обов’язково зрозумієте, який з лікарів вам підходить, який відкине страх і сумніви в досягненні успішного результату операції. «Ваш» пластичний хірург повинен викликати довіру та прихильність до себе не тільки як фахівець, але і як особистість (ввічливість і гарні манери).
Як вибрати пластичного хірурга: чек-лист
- Уважно вивчіть сайт лікаря: зверніть особливу увагу на освіту, досвід роботи та методики проведення операцій. Дізнайтеся, чи володіє спеціаліст інноваційними технологіями, чи продовжує підвищувати кваліфікацію.
- Ознайомтеся з сайтом медичного закладу, в якому планується операція. Поцікавтеся досвідом персоналу, уточніть наявність необхідних дозволів, кваліфікаційних стандартів і ліцензій.
- Запишіться на консультацію до пластичного хірурга. Заздалегідь підготуйте перелік питань.
- У медзакладі поспілкуйтеся з відвідувачами та пацієнтами.
- Задайте хірургові та адміністратору підготовлені питання.
- Попросіть лікаря продемонструвати фото пацієнтів до та після операції. З’ясуйте можливі варіанти розв’язання вашої проблеми. Узгодьте з хірургом методику, що найбільше підходить для вашого випадку, обговоріть деталі майбутньої операції.
Не дуже довіряйте соцмережам та ЗМІ. Обирайте пластичного хірурга лише після уважного вивчення та аналізу об’єктивної інформації. Наприклад, високі ціни не є гарантією якості послуг, а часта поява на ТБ-екрані може ніяк не співвідноситися з досвідом і професіоналізмом фахівця.
Сподіваємося, наші поради щодо вибору пластичного хірурга допоможуть вам уберегтися від шарлатанів і вибрати справжнього професіонала своєї справи.