Жіночі груди для багатьох представниць прекрасної статі є ознакою жіночності, тому видалення грудей викликає у пацієнтки почуття неповноцінності. Незважаючи на те, що всі жінки різні, втрата грудей зачіпає кожну в плані жіночності та спокусливості.
Пластичний хірург вищої категорії з 28-річним досвідом роботи Олексій ДАБІЖА, який є одним з провідних фахівців клініки пластичної та щелепно-лицьової хірургії Clínica 28, стверджує: «Жінка, яка позбавляється молочної залози внаслідок онкозахворювання, почувається психічно нестабільною, у неї починаються проблеми у сімейному житті, тому їй необхідно відновлювати (реконструювати) груди, щоб знову почати жити повноцінно».
Реконструкція грудей – це хірургічна операція з оптичного відновлення жіночих грудей. Ця процедура часто проводиться після ампутації молочної залози (мастектомії) під час лікування раку молочної залози.
Існує два способи реконструкції грудей: реконструкція молочної залози за допомогою власної тканини пацієнтки або за допомогою імплантів.
Доведено, що відновлення грудей:
- не збільшує ризик рецидиву
- не змінює прогнозу
Проте реконструкція молочних залоз після мастектомії не є обов’язковою процедурою. Вона може бути запропонована будь-якій пацієнтці та мати задовільний результат, але це жодним чином не змінює прогноз захворювання. Ця операція виконується лише за власним бажанням жінки. Реконструкція може проводитися або під час тієї ж операції, що і видалення молочної залози, або щонайменше через шість місяців.
Є 2 варіанти реконструкції грудей: первинна та вторинна.
Первинна – операція із встановлення імпланту замість видаленої молочної залози відбувається за одну операцію, відповідно пацієнтка прокидається після наркозу і не піддається стресу з приводу відсутності грудей. Це вважається «золотим стандартом» у світі пластичної хірургії.
Вторинну реконструкцію проводять через 6-8 місяців у випадках, якщо в онколога під час операції залишаються якісь питання чи побоювання. Відновити груди можна будь-якої миті, навіть через кілька років після мастектомії.
Якщо в подальшому пацієнтці не прописана променева терапія, реконструкція може відбутися через півроку після мастектомії (після загоєння швів).
Також при реконструкції лікарі в більшості випадків використовують прийоми естетичної хірургії для відновлення сосково – ареолярного комплексу або підтяжки другої, неушкодженої молочної залози, щоб досягти максимальної симетрії. Також за допомогою ліпофілінгу можна трохи додати недостатнього об’єму з використанням власного жиру пацієнтки. Таким чином є можливість зробити ідеальні груди, які на вигляд будуть не гіршими, ніж натуральні. Але є одне «але»: ці процеси вимагають багато часу та терпіння, оскільки робляться у кілька етапів.
«Онкопатологія дуже помолодшала, і зараз вік не є своєрідною ширмою, за якою можна сховатися. Тому дуже важливо на ранніх стадіях виявити цей процес, адже чим раніше, тим м’якше буде проведена операція і хірург зможе дати позитивніші прогнози», – попереджає Сергій Петрович ГАЛИЧ, провідний пластичний хірург клініки пластичної та щелепно-лицьової хірургії Clínica 28, з досвідом роботи понад 40 років.
«Споконвіку жіночі груди вважаються символом материнства, жіночності та краси. Втрата грудей (травма, опіки, гнійно-некротичні процеси, мастектомія, етапні операції тощо) глибоко зачіпають психоемоційну, інтимну та соціальну сторони життя жінки. На сьогоднішній день відновлення грудей є важливим критерієм якості життя та соціальної реабілітації. Невід’ємною частиною консультації щодо відновлення грудей є індивідуальний підхід до кожної пацієнтки, ретельний вибір методу реконструкції, побажання інтересів та думки жінки», – стверджує пластичний хірург Clínica 28 Христина САМКО.
Бережіть себе, регулярно робіть обстеження у мамолога, а якщо все-таки рак грудей вирішив випробувати вас на міцність, пам’ятайте, рак – не вирок! Ваші красиві груди навіть після видалення молочної залози можуть бути відновлені руками досвідчених пластичних хірургів!